Афіцыйны сайт

Установа " Спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву 2 г. Ліды"


Размешчана ўстанова " СДЮШАР № 2 г. Ліды»

па адрасах:

  г. Ліда, вул. Качана,33;

г. Ліда, бульвар Князя Гедыміна, 3

Адміністрацыя ўстановы

«СДЮШАР№ 2 г. Ліды»

Прозвішча, імя, імя па бацьку

Пасада

Прыём па асабістых

пытаннях

Телефон

Маляўскі

Раман

Антонавіч

Дырэктар

Пятніца

08.30-13.00

617441

Каняева

Таццяна

Іванаўна

Намеснік дырэктара

па асноўнай дзейнасці

Пятніца

08.30-13.00

617441

Электронны адрас: sdjushor2lida@tut.by

Сайт школы: sdjushor2lida.schools.by

У цяперашні час ва ўстанове "СДЮШАР № 2 г. Ліды" функцыянуюць тры аддзяленні па відах спорту: Лёгкая атлетыка, таэквандо, бокс.

Залічэнне ў школу на віды спорту з мінімальнага ўзросту:

Лёгкая атлетыка-7 гадоў

Таэквандо-7 гадоў

Бокс-9 гадоў

 

 

    У школе працуюць 10 штатных трэнераў-выкладчыкаў і 5 трэнераў-сумяшчальнікаў. Шаснаццаць трэнераў-выкладчыкаў маюць вышэйшую спецыяльную адукацыю.

 


Лёгкая атлетыка:

1. Аўдзеенка Генадзь Валянцінавіч

2. Карэйва Наталля Станіславаўна

3. Корнева Надзея Іванаўна

4. Кудзі Севасцьян Ігаравіч


5. Снапко Юрый Юр'евіч

6. Сукалаў Яўген Канстанцінавіч

7. Бурак Дыяна Віктараўна

8. Каняева Таццяна Іванаўна (сумяшчальнік)

9.Урбановіч Аляксандра Сяргееўна (сумяшчальнік)

10. Ужегова Вольга Пятроўна( сумяшчальнік) 



Таэквандо:


1. Шыкас Максім Казіміравіч

2. Арыка Павел Васільевіч



Бокс:


1. Памаха Аляксандр Іванавіч

2. Балыка Генадзь Васільевіч

3. Юшкевіч Віталь Іванавіч (сумяшчальнік)

4. Валерый Iёнаў Барысавіч (сумяшчальнік)

5. Хатылёў Сяргей Міхайлавіч (сумяшчальнік) 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дзесяць трэнераў-выкладчыкаў маюць трэнерскую катэгорыю:

          Вышэйшая катэгорыя:

          1. Арыка П. В.

 Першая катэгорыя:



1. Кудзі С. І.

2. Коняева Т. І.

3. Карэйва Н. З.

4. Снопко Ю. Ю. 


 

Другая катэгорыя:

1. Бурак Д. В.

2. Сукалаў Е. К.

3. Аўдзеенка Г. В.


4. Корнева Н. І.

5. Шыкас М. К.

6. Памаха А. І.

7. Балыка Г. В.

8. Юшкевіч В. І. 


 

Лепшыя выступленні выхаванцаў у 2019 годзе:

Аддзяленне лёгкая атлетыка:

1. Насовіч Антон-пераможца і прызёр першынства РБ па лёгкай атлетыцы, удзельнік міжнароднай матчавай сустрэчы

2. Сяргей Пустабаеў-2-х разовы прызёр чэмпіянату РБ, прызёр Кубка РБ, 2 месца на камандным чэмпіянаце па лёгкай атлетыцы

3. Пасечнік Алена-удзельніца чэмпіёна свету па лёгкай атлетыцы, пераможца і прызёр Кубка РБ, 4 месца на Сусветнай Універсіядзе па лёгкай атлетыцы.

4. Урбановіч Аляксандра-прызёр чэмпіянату і Кубка РБ па лёгкай атлетыцы

5. Васілевіч (Бачко) Марыя-прызёр чэмпіёна РБ па мнагабор'ях, 2 месца на камандным чэмпіянаце Еўропы па мнагабор'ях

6. Якавеня Аляксандр-пераможца і прызёр Алімпійскіх дзён моладзі РБ

7. Самусенка Ілля-прызёр першынства РБ па лёгкай атлетыцы

8. Буця Алена-прызёр першынства РБ і Кубка РБ па лёгкай атлетыцы

 

Аддзяленне таэквандо:

1. Гасанава Сабрына-прызёр адм РБ сярод юніёраў па таэквандо

2. Кіеня Караліна-прызёр адм РБ сярод юніёраў па таэквандо

3. Котаў Савелій-прызёр адм РБ сярод юніёраў па таэквандо

4. Місевіч Арцём-прызёр адм сярод юніёраў па таэквандо

5. Акулава Дар'я-пераможца першынства РБ сярод кадэтаў, удзельніца чэмпіянату і першынства Еўропы па таэквандо

6. Лапян Кацярына-пераможца першынства РБ сярод кадэтаў, удзельніца чэмпіянату і першынства Еўропы па таэквандо

7. Самускевіч Вадзім-прызёр першынства РБ сярод кадэтаў

8. Колесінская Ангеліна-пераможца першынства РБ сярод кадэтаў

9. Вітко Юлія-пераможца першынства РБ сярод кадэтаў, спартакіяда ДЮСШ, СДЮШАР РБ, удзельніца першынства Еўропы па таэквандо, 3 месца на чэмпіянаце свету па таэквандо сярод кадэтаў. 

 

У спісачны склад нацыянальнай каманды ўваходзяць 10 спартсменаў-навучэнцаў і выхаванцаў школы.

У вучылішчах алімпійскага рэзерву навучаецца 15 і найбольш перспектыўных дзяцей.

У 2019 годзе было перададзена 5 спартсменаў-навучэнцаў у вучылішчы алімпійскага рэзерву.

З 1 верасня 2017 года функцыянуе спартыўны клас-15 спартсменаў-навучэнцаў (аддзяленне бокс) на базе ДУА «СШ №9».

З 1 верасня 2018 года функцыянуе спартыўны клас-17 спартсменаў-навучэнцаў (аддзяленне лёгкай атлетыцы) на базе ДУА "СШ №2 г. Бярозаўкі".

З 1 верасня 2019 года функцыянуе спартыўны клас-12 спартсменаў-навучэнцаў (аддзяленне лёгкай атлетыцы) на базе ДУА "СШ №8".